Aktuality
Řídicí výbor ITI projednal a schválil návrh Strategie
Ve středu 1. 6. 2022 se sešli členové Řídicího výboru ITI a pozvaní hosté, kteří se seznámili s návrhem Integrované územní strategie Ostravské metropolitní oblasti. Proběhla podnětná diskuze a na konci jednání byla Strategie schválena.
Pracovní skupiny RSK/ITI projednaly návrh Strategie
Naše pracovní skupiny Vzdělanější a zaměstnanější region, Propojenější a chytřejší region, Atraktivnější a kulturnější region, Podnikavější a inovativnější region, Zdravější a soudržnější region a Čistější a zelenější region projednaly a doporučily ke schválení Integrovanou územní strategii ostravské metropolitní oblasti pro programové období 2021-2027.
Podpora vzdělávání v ostravské metropolitní oblasti
Alokace určená pro oblast vzdělávání (základní školy, střední a vyšší odborné školy, zájmové vzdělávání) 838 mil. Kč byla na počátku letošního roku rozebrána a aktuálně všechny předložené žádosti se konečně dostaly do fáze realizace. Celkem ITI podpořila 167 projektů, z toho 131 projektů v celkové výši podpory EU 624 mil. Kč je finančně ukončeno.
Integrovaná územní strategie ostravské metropolitní oblasti 2021-2027 jde do finále
Práce na Integrované územní strategii ostravské metropolitní oblasti pro období 2021-2027 vrcholí. V nejbližších dnech bude koncepční část projednána na poradních skupinách ITI a RSK a následně dne 20. května 2022 bude předložena ke schválení Řídicímu výboru ITI ostravské metropolitní oblasti. Završí se tak jedna etapa příprav naší metropolitní oblasti na nové programové období 2021-2027. […]
Projektový námět do výzvy ŘO OP Zaměstnanost+
Otevíráme možnost předložit návrh projektového námětu v rámci ITI ostravské metropolitní oblasti do výzvy řídicího orgánu, kterou iniciuje ŘO OP Zaměstnanost+. Jedná se o projekty zaměřené na zvýšení zaměstnanosti a podporu aktivního začleňování v těchto specifických cílech: SC 1.1: „a) zlepšit přístup k zaměstnání a aktivačním opatřením pro všechny uchazeče o zaměstnání, zejména mladé lidi, především […]